• banner5-3
 • Aero12
 • Outdoor front service LED screen
 • LED-rental-outdoor-front-service
 • 3.9-rental-led-panel-outdoor-AeroV

топла Продажба

Пантер 500x500mm

Пантер 500x500mm

модуларен дизајн го прави Брзи Одржување
IP65 за поостри Влажни и Сенди услови
Во согласност со Б-EMC сертификат Класа
висок сооднос на контрастот и Висока сигурност
Преден или заден сервисирање
Супер лесна инсталација
2-годишна гаранција

Пантер 2x1ft

Пантер 2x1ft

Специјално дизајнирани за 2ftx1ft пазар
Преден или заден сервисирање
висок сооднос на контрастот и Висока сигурност
Супер лесна инсталација
Не фан и без бучава
IP65 за поостри Влажни и Сенди услови
2-годишна гаранција

F серијата 320x320mm

F серијата 320x320mm

Цврсто Кабинетот прави Силен времето доказ
Преден или заден сервисирање
Висока Осветленост
Висока сигурност
2-годишна гаранција

Rental – Panther 500x500mm

Rental – Panther 500x500mm

ЕМС-B Класа потврдија
Преден или заден сервисирање
висок сооднос на контрастот и Висока сигурност
алуминиум истиснување Кабинетот со брзо заклучување
Лесни и ултра тенок
Супер Лесно собрание и распарчена
IP65

Зошто нас

AeroV е компанија изградена со концептот на едноставност како јадро на неговата вредност. Врз основа на целосно разбирање на барањата на комуникација на клиенти, ние им овозможи на корисниците да се доживее едноставно користење на LED екрани, нудејќи им на стабилен квалитет и 7/24 часот по-услуга, заштеда на време и обезбедување на добра бизнис ефикасност. Ние се обезбеди едноставен начин да ја придружува клиенти да уживаат во едноставен живот со сигурен производи.

Ние не сме големи, но брзо растечки фабриката преку обезбедување на професионални ODM / OEM услуга. Ние сме посветени да биде лојален партнер со сериозно во согласност со НДА и чување на обезбедување на high-end LED дисплеј екрани кои можат да работат за 5 години. Некои од нив се нарачана LED комерцијални знаци дизајниран заедно со нашите партнери, вклучувајќи и во редовните облик и неправилни облик екрани ...

проекти

 • //cdn.goodao.net/aerovtech/Panther-500x500.png

  Пантер 500x500mm

  Пиксел теренот: 3.9 / 5.2 / 10.41mm
  Кабинетот Големина: 500x500mm
  освежување: ≥3840Hz
  Осветленост: ≥5500nits
  Предни и задни услуги
  IP65 / IP65
 • //cdn.goodao.net/aerovtech/2ftx1ft-modular-Panther.png

  Пантер 2x1ft

  Пиксел теренот: 4.76 / 6.35 / 9.52mm
  Кабинетот Големина: 2ftx1ft или 2ftx2ft
  освежување: ≥3840Hz
  Осветленост: ≥5500nits
  Предни и задни услуги
  IP65 / IP65
 • //cdn.goodao.net/aerovtech/250x250-Outdoor-Front-Service.png

  F Серија - 250x250mm

  Пиксел теренот: 5.95 / 7.8 / 10.41mm
  Кабинетот Големина: 1000x1000mm
  освежување: ≥1920Hz
  Осветленост: ≥6000nits
  Предни и задни услуги
  IP65 / IP54
 • //cdn.goodao.net/aerovtech/Rental-Panther.png

  Panther

  Пиксел теренот: 3.9 / 5.2 / 10.41mm
  Кабинетот Големина: 500x500mm
  освежување: ≥3840Hz
  Осветленост: ≥5500nits
  Предни и задни услуги
  IP65 / IP65