знаење

 • Како да се избере Висок Power LED светилка?

  LED стануваат се повеќе и повеќе станува популарен во осветлување област, бидејќи заштеда на енергија, тоа може да трае повеќе часови во рамките на истата моќ консумираат, така што исто така е многу добар за блиц светлината. И како да изберете добар фенерче е најголем интерес за луѓе кои сакаат да купат LED светилка. 1. LED количина: LED број sh ...
  Прочитај повеќе
 • Мерки на претпазливост за време на складирањето и употребата на LED

  ЛЕР е многу чувствителна на електронски компоненти, па мора да бидеме многу внимателни за време на складирање и употреба, во спротивно тоа ќе предизвика влажна LED, пробивајте или смрт. И многу проблеми LED диоди само што може да се најде во текот на нивното користење. Начин на чување: 1. влага доказ и анти-електростатско пакет со влага абсорбента колега ...
  Прочитај повеќе
 • Кои се освежување и рамката?

  брзината на освежување е бројот на пати за сликата на екранот е пребојување или освежена во секунда. Како што се означува со зачестеност од еден процес на освежување се изразува во херци. А тоа е, освежување на 75 Hz значи сликата е освежен 75 пати во една секунда. Најчестите свежо стапки за да ...
  Прочитај повеќе
 • Што не е во режимот на скенирање за LED екран?

  Режимот на скенирање на LED дисплеј збунет многу луѓе, што е тоа функционира? И, што е ова влијае за LED екран? Еве ви даде детални информации: Секој диск ИЦ има 16 игли, и може да се вози 16 LED чип во повеќето. режим на статички диск значи сите LED диоди на LED модул се водени од страна на ИЦ во секое т ...
  Прочитај повеќе
 • Оптимално гледање на далечина

  Оптимална (најдобра) гледање на далечина на LED екран е оддалеченоста на гледање обезбедување на публиката со најдобар визуелно искуство на гледање на LED дисплеј и нема боја Наѓ. Всушност, тоа е многу тешко да се дефинира ова, бидејќи има премногу влијание фактори, како што се на теренот пиксели, на АД ...
  Прочитај повеќе
 • Што е агол на гледање?

  Агол на гледање е максималниот агол на кој на екранот може да се гледа со прифатливи визуелни перформанси. Тоа вклучува Хоризонтален агол на гледање и вертикална агол на гледање. Сликата може да изгледаат искривени, слабо заситени, со слаб контраст, матно или премногу слабо надвор од наведените гледање спектар агол, на ...
  Прочитај повеќе
 • Објаснувањето на заштита на продор (egIP65)

  Целосно заштита (IP) е европска рејтинг кој го опишува степенот на заштита обезбедени од страна на комплет на електрична опрема. рејтинг систем се состои од буквите IP проследено со два броја: Првиот број што го покажува степенот на заштита од цврсти странски објект навлегувањето. Т ...
  Прочитај повеќе
 • Што е разликата на СМД и DIP?

  СМД исто така именуван SMT (површинска монтажа технологија), светлото е SMD лемење на површината на PCB одбор. SMD LED дисплеј е широко се користи за внатрешна проекти. Во моментов тоа е исто така се користи за надворешна проекти. Нашата надворешна SMD LED дисплеи се доволно зрели, IP65 вода доказ со години тестирање. DIP (двојна ...
  Прочитај повеќе
 • Разлики помеѓу Извори LED светлото на екранот

  ЛЕР извор на светлина е клучот материјал за LED приказ перформанси, кој ја одредува конзистентност во боја, светлина, агол на гледање и цената на екранот. Тука се воведе разликата помеѓу матрични, DIP и SMD LED извор на светлина. 1. Матрични модул: Тоа е стариот дизајн, еволуирале од int ...
  Прочитај повеќе
 • Е знак тешко да програма?

  Воопшто не. На програмирање за повеќето прикажува е направено со користење на рачни далечински управувач, не е потребен компјутер или специјален софтвер. Далечинскиот управувач е ефикасно да се програмира или уредување на знак од и до 25 нозете далеку. Нашите монитори може да го користи или далечинскиот управувач или на нашите лесен за употреба на софтвер.
  Прочитај повеќе
 • Како да се контролира со полно-боја LED дисплеј за квалитет?

  LED компоненти е од најважните делови на целосна бои LED дисплеј. Поради тоа, подобрување на квалитетот на ЛЕР компоненти е клучот да се направи добар целосна бои LED дисплеј. Постојат пет важни индикатори за оценка на квалитетот на компоненти: 1) стапка на неуспех на целосна бои LED дисплеј комп ...
  Прочитај повеќе
 • Што е обичај LED дисплеј?

  AeroV може да понуди прилагодено дизајн и производство за да одговараат на различни апликации-кориснички LED дисплеи, кои можат да бидат дизајнирани според потребите на корисникот и со оглед на други аспекти, така што тие може да се одржува лесно. Се разбира одржување помага да се подобри животот на електронското equi ...
  Прочитај повеќе
12Следна> >> Страна 1/2