Кина Пантер 500x500mm производител и снабдувач | AeroV

Пантер 500x500mm

карактеристики:

модуларен дизајн го прави Брзи Одржување
IP65 за поостри Влажни и Сенди услови
Во согласност со Б-EMC сертификат Класа
висок сооднос на контрастот и Висока сигурност
Преден или заден сервисирање
Супер лесна инсталација
2-годишна гаранција


спецификација

апликација

Пантер е специјално дизајниран за оние со висок квалитет на отворено LED знаци треба да работат под морето построги услови за да се издржат тешките влажност и соленост. IP65 за предните и задните странични веќе не е концепт, но е докажано да биде вистина и стабилна. Во денешно време, отворено фиксна LED екран е изменета и супер лесен за инсталација со помали трошоци за одржување е уметност на технологијата ние секогаш се фокусира на и посветена да придонесе за модуларен LED дисплеј решенија.

Пантер-500x500-отворено-модуларен предводена-дисплеј екран

 

Технички параметри

 

пиксел теренот 3.9mm 5.21mm 10.41mm
Модул / Кабинетот Големина 500mmx500mm
дебелина 78mm
Кабинетот Резолуција 128 × 128 96 × 96 48 × 48
пиксел Конфигурација SMD1921 SMD1921 SMD2727
Агол на гледање 110 ° (H) / 110 ° (V)
осветленост ≥5500 nits
сива скала 65536 нивоа по боја
скенирање на владата  1/8  1/8  1/4
освежување ≥1920Hz
Мин. гледање на далечина 4m 10 милиони
NW 4.8kg / кабинетот, 26kg / sqr.meter со Ал. рамка
Моќност (max./avg.) 600/240 вати по sqr.meter
Одржување Предни и задни услуги
IP Оценка IP65 суровата морето услови

 

фронт за одржување

 

Пред-сервис-за-Пантер

 

Задна одржување

задните сервис-отворено предводена-знак

 

Надворешни Aluminm Едноставна рамка

Оваа едноставна Ал. рамка е во можност да се направи од страна на себе си и ние може да обезбеди 2D цртежи за вашиот референца. Исто така, може да се купи од нас директно. Нормално, постојат 1mx1m (4.5kg / ЕЕЗ) и 0.5mx0.5m (1,5 килограми / PC) за опција. Тоа зависи од детален проект и барање инсталација. Некои корисници би сакале поголем, за да се олесни полесно и побрзо инсталација, па 1mx1m ќе биде не е лоша опција.

Отворен-Пантер екран

YouTube Видео showing how to make Front Maintenance happen ↓

Rear Maintenance↓

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • примена Пантер е многу флексибилни и различни на оние места каде што има мала инсталација простор лево или без задната врата за одржување и утовар / поддршка на способност е ограничен. Потоа Пантер во голема мера ќе им помогне на решавање на проблемите предизвикани од скапите трошоци за работна сила, трошоците за одржување и инсталација на трошоците. Наместо тоа, едноставно челична рамка ќе имаат панел монтирани на бетонскиот ѕид директно, без традиционалниот затворен и солиден рамка.

  Отворен Мобилни камион Пријавете се

   

  Мобилни камион-LED-знак

   
   

  ѕиден монтажа рекламни

   

  Ѕид монтажа-отворено-знак

   

  90 ° Комбинација зграда Пријавете се

   

  90-степен-отворено предводена-знак

   

  сообраќајни знаци или патот LED Билборд

  Патот LED Билборд
   

 • Претходно:
 • Следно:
 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи